Karperuitzet op de Vecht en Amsterdam-Rijnkanaal

terug naar overzicht

Zondag, 8 december 2019

De Algemene Weesper Hengelaars Bond heeft afgelopen zaterdag 105 spiegel- en edelschubkarpers uitgezet op de Vecht (nabij Hinderdam) en het Amsterdam-Rijnkanaal bij Driemond en Weesp.

Deze uitzet werd gecoördineerd door Tim Pelsma (AWHB) en Joris Weijtjens (A’damse Hengelsport Vereniging) en vond plaats in het kader van het masterplan gecontroleerde karperuitzet in de Vecht. Op het Amsterdam-Rijnkanaal heeft de uitzet tot doel het karperbestand in dat water op peil te houden.
Omdat de AWHB met de uitzet van karpers ook deelneemt aan het Spiegelkarperproject, werden alle karpers gefotografeerd, gemeten en gewogen, zodat zij later bij vangst door hun unieke schubbenpatroon herkend kunnen worden. Op deze wijze vindt er monitoring plaats van de ontwikkeling van deze karpers.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies